Prev post Next post
Press Room / 7 kwietnia, 2021

 Bloober Team umacnia swoją pozycję jako developer horrorów na VR

# , ,  Bloober Team umacnia swoją pozycję jako developer horrorów na VR 1

Layers of Fear zadebiutuje na Playstation VR pod koniec miesiąca

Layers of Fear VR będzie dostępne na gogle VR produkcji Sony już 29.04. Cena pierwszego produktu na tę platformę od krakowskich mistrzów horroru wyniesie 19,90 EUR/USD.

VR jest dla Bloober Team istotnym elementem działań związanych z rozwojem naszych marek. Layers of Fear spotkał się z zainteresowaniem na platformach bardziej casualowych, teraz czas na graczy konsolowych. Ze względu na ogromny potencjał tej platformy, nie wykluczamy również kolejnych naszych produkcji na PlayStation VR w niedalekiej przyszłości – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team SA.

Gogle PlayStation VR pozwalają na korzystanie z wirtualnej rzeczywistości w czasie użytkowania konsol PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Łącznie zostało sprzedanych ponad 5 milionów egzemplarzy, co czyni je drugą najpopularniejszą platformą VR wg. Newzoo (pierwsze miejsce zajmuje Oculus Quest). Dotychczas Layers of Fear VR było dostępne tylko dla graczy posiadających zestawy VR przystosowane do komputerów osobistych lun stand-alone, poprzez platformę Steam oraz Oculus Store.

– Layers Of Fear na PSVR ma szansę trafić do bardzo dużego grona naszych fanów, którzy zakupili grę na PS4 jak również do tych, którzy z grą nie mieli jeszcze kontaktu. To kolejny krok do poszerzenia grupy odbiorców marki Layers of Fear. Dotychczas grę ściągnęło (zarówno w wersjach płatnych jak i abonamentowych) ponad 5 milionów graczy na całym Świecie – kończy Babieno.

 

 

 

 

 

***

O spółce:

Bloober Team S.A. to jeden z trzech najważniejszych (obok Capcom i Konami)  światowych producentów gier z gatunku psychological horror. Studio kładzie nacisk na tworzenie wyjątkowych i poruszających graczy produkcji. Najnowsza gra, The Medium, odniosła sukces biznesowy i artystyczny – w zaledwie 24 godziny pokryła koszty produkcji i marketingu,a ponadto została ciepło przyjęta przez graczy (88 proc. pozytywnych recenzji na Steam). Kolejnym projektem spółki jest tytuł o nazwie kodowej “Black”, którego data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

 

Bloober Team jest notowany na NewConnect od 2011, jednak spółka niedawno ogłosiła chęć przeniesienia swoich notowań na rynek główny GPW. Debiut na dużym polskim parkiecie ma nastąpić w 2022 roku.

 

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl