Prev post Next post
Press Room / 19 marca, 2021

Projekt#1 to oficjalnie ‘Train Life – A Railway Simulator’

# , ,

Nacon ogłasza piersze szczegóły gry tworzonej przez Simteract

Simteract, developer gier na PC i konsole nowej generacji, jest autorem gry, która wejdzie w skład nowego cyklu wydawniczego firmy Nacon. Train Life – A Railway Simulator, pozwoli nie tylko zasiąść w kabinie maszynisty, ale również zostać menadżerem transportu kolejowego.

 

Opublikowanie tytułu i pierwszych szczegółów, a co za tym idzie rozpoczęcie akcji marketingowej Train Life, jest niezwykle ważnym momentem dla spółki. Tworzenie realistycznej gry związanej z koleją jest efektem spójnej strategii i wykorzystaniem budowanego przez lata know how. Na swoim koncie mamy już prace nad profesjonalnym symulatorem kolejowym i kolejowy projekt badawczo-rozwojowy, wsparty grantem od NCBR. Tworząc Train Life chcemy maksymalnie wykorzystać zdobyte do tej pory doświadczenie  – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

 

Do najważniejszych zalet Train Life – A Railway Simulator należy właśnie realistycznie odwzorowany świat oraz przyjazny dla gracza model jazdy. Ponadto, tytuł autorstwa Simteract będzie pierwszym dużym symulatorem kolejowym, w którym pochylimy się także nad zarządzaniem naszym taborem – gracz będzie rekrutował maszynistów, kupował lokomotywy oraz zdobywał i wykonywał kontrakty logistyczne na terenie całej Europy. Dokładna data oraz cena tytułu nie zostały jeszcze opublikowane – w najbliższym czasie powinny natomiast pojawić się kolejne informacje dotyczące gry.

 

Każdy z tytułów serii wydawniczej Life jest tworzony niezależnie od innych projektów i na zasadach indywidualnie ustalanych z wydawcą. Liczymy na to, że pojawienie się naszego tytułu w serii zapewni nam maksymalną widoczność i zwiększy potencjał działań marketingowych. Dzięki pojawieniu się wśród kilku innych symulatorów mamy pewność, że dotrzemy do odpowiedniej grupy graczy. Wierzymy w potencjał Train Life – A Railway Simulator oraz jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z wydawcą. Liczymy, że dzięki wsparciu Nacon gra odniesie niebywały sukces – kończy prezes Simteract.

Train Life jest jedną z pierwszych gier w kluczowej symulacyjnej serii Nacon pod marką „LIFE”. Dotychczas, Nacon ogłosił 5 tytułów serii, które mają zadebiutować pomiędzy 2021 a 2022 rokiem.

 

***

 

O Simteract S.A.:

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym, od lutego 2021 notowana na NewConnect. Firma ma doświadczenie zarówno w branży gier wideo jak i w tworzeniu oprogramowania profesjonalnych symulatorów. Simteract jest autorem między innym Traffic AI – Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego czy City Generator, który pozwala generować miasta w 3D na podstawie otwartych danych dostępnych w internecie. Według raportu za IV kwartał 2020 roku, spółka wypracowała w zeszłym roku niemal 3,5 mln zł przychodu operacyjnego i ponad 0,5 mln zysku netto.

 

Kontakt PR:

Sylwia Borowska

s.borowska@strictminds.com

791 910 702