Prev post Next post
Press Room / 9 marca, 2021

Prodromus, producent i konstruktor robotów rehabilitacyjnych, zmierza na NewConnect

#

Krakowska spółka z sektora med-tech planuje do końca roku zadebiutować na małym parkiecie

Prodrobot zautomatyzowany trenażer chodu dla dzieci, flagowy produkt spółki Prodromus, to wyrób medyczny przeznaczony do rehabilitacji kończyn dolnych najmłodszych pacjentów. Ambicją krakowskiego przedsiębiorstwa jest ekspansja na światowe rynki i dołączenie do czołówki firm med-tech notowanych na warszawskiej giełdzie. 

Pierwszy prototyp urządzenia rehabilitacyjnego Prodrobot powstał w 2011 r. jako studencki projekt pro bono. Przeznaczony był do rehabilitacji bliźniaków z mózgowym porażeniem dziecięcym. Przez dekadę projekt był rozwijany, uzyskiwał kolejne rekomendacje i certyfikaty, był pokazywany na międzynarodowych targach i sprzedawany do instytucji na całym świecie.

– Prototyp Prodrobota był moim projektem dyplomowym. Stworzyłem go z myślą o ułatwieniu rehabilitacji dwójki dzieci moich znajomych i nie spodziewałem się, że po kilku latach skomercjalizowany robot będzie wspomagał pacjentów na całym świecie. Z każdym kolejnym kamieniem milowym spółki mam coraz śmielsze plany i ambicje. Wiem, że nasze produkty zwiększają efektywność terapii rehabilitacyjnej i realnie pomagają pacjentom pediatrycznym, co dodatkowo motywuje mnie do poszukiwania niestandardowych rozwiązań – mówi Grzegorz Piątek, twórca koncepcji i konstruktor prototypu Prodrobota.

Prodrobot prezentuje unikalną koncepcję podejścia do terapii rehabilitacyjnej. Urządzenie pozbawione jest bieżni, jednocześnie pozwala na regulowane odciążenie stawów pacjenta i odtwarzanie wzorca ruchu. Dzięki temu, w ramach jednej konstrukcji, możliwe jest wykonywanie różnorodnego wachlarza ćwiczeń. Dodatkowo, konstrukcję można regulować i dopasowywać pod indywidualne potrzeby każdego pacjenta.
O terapii przy wykorzystaniu naszych urządzeń myślimy holistycznie. Prodrobot to nie tylko konstrukcja – to także oprogramowanie do sterowania i autorski system biofeedbacku w czasie rzeczywistym. Zwracamy też uwagę na specyfikę pracy z dziećmi, więc eksperymentujemy z dodaniem gier, VR i innych elementów, które uatrakcyjnią terapię – zapewnia Bartłomiej Wielogórski, prezes zarządu.

Spółka jest w trakcie uzyskiwania certyfikatu FDA dla wyrobów medycznych, co pozwoli na sprzedaż Prodrobota w USA. W planach na 2021 r. jest także premiera Prodrobota Magna – wersji dla dorosłych. Strategia spółki zakłada debiut na NewConnect na przełomie 2021 i 2022 r.

****

O spółce:

Prodromus produkuje i dostarcza wysokiej jakości urządzenia rehabilitacyjne aktualnie skierowane głównie do dzieci, z systemem biofeedbacku w czasie rzeczywistym. Opatentowana autorska technologia jest rozwijana od dekady, a prawie 40 Prodrobotów pomaga pacjentom w 10 krajach w Europie i w Azji. Spółka współpracuje z 17 dystrybutorami w 29 krajach na całym świecie. Na rynku polskim Prodromus prowadzi także sprzedaż bezpośrednią. Prodrobot został zaprezentowany na ponad 50 międzynarodowych targach.

Kontakt:

Kontakt IR Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel.: +48 504 212 463

Kontakt PR Urszula Wierzbicka, u.wierzbicka@strictminds.com, tel.: +48 690 951 666