Prev post Next post
Press Room / 23 lutego, 2021

Model Builder ze wsparciem środowiska modelarskiego

# , , Model Builder ze wsparciem środowiska modelarskiego 1

Moonlit nawiązuje nowe współprace w zakresie nadchodzącej gry

Moonlit, krakowski gamedeveloper specjalizujący się w produkcji gier wideo pozwalających na cyfrowe realizowanie hobby, poinformował o zawarciu umowy w zakresie licencjonowania figurek do gry Model Builder. Dzięki niej, w grze pojawią się modele przygotowane przez firmę Titan-Forge.

Titan-Forge jest twórcą cyfrowych modeli figurek, które użytkownik może wydrukować samodzielnie – jeśli posiada odpowiedni sprzęt: drukarkę 3D – lub zleci wykonanie odpowiedniej firmie. Firma cieszy się dużą popularnością na platformie crowdfundingowej Patreon – wg danych z graphtreon.com Titan-Forge jest comiesięcznie wspierany przez ok. 8000 osób, dzięki czemu spółka znajduje się w na 5. miejscu najpopularniejszych marek w kategorii gaming. Każdy z patronów za min. 9 USD miesięcznie ma dostęp do wzorów figurek tworzonych przez Titan-Forge, dlatego też dostęp do tej oddanej grupy odbiorców stanowi dla Moonlit niespotykaną okazję.

 

– We współpracy z Titan-Forge widzimy ogromny potencjał – jest to najpopularniejsza firma zajmująca się modelami figurek na portalu Patreon. Tym samym otwieramy także Model Buildera na zupełnie nowe grono odbiorców: pasjonatów malowania figurek i gier planszowych. Możliwości współpracy w dużej mierze zależą od naszej wyobraźni i mocy przerobowych, a są wśród nich chociażby dedykowane dla Model Buildera DLC i drukowanie modeli z gry. Dzięki współpracy z tak znaną marką jak Titan-Forge powiększamy zakres rzeczywistych produktów w grze i podkreślamy autentyczność naszego projektu jako wartościowego narzędzia dla modelarzy. Posiadamy obecnie cały wachlarz modeli z każdego gatunku – tak więc w grze znajdą coś dla siebie miłośnicy motoryzacji, scen batalistycznych, marynistyki, pociągów, architektury, a nawet klimatów fantasy i sci-fi – komentuje Michał Gardeła, prezes Moonlit

Ponadto,  Spółka nawiązała współpracę z Bożydarem Nowickim – profesjonalnym modelarzem i malarzem figurek. Wesprze Moonlit jako konsultant w zakresie ekspertyzy modelarskiej, a także będzie twarzą serii materiałów wideo, które przybliżą modelarzom możliwości dostępne w grze oraz ich przełożenie na rzeczywiste prace.

 

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom modelarzy i społeczności skupionej wokół gry na kanałach social media rozpoczynamy rekrutację partnerów-ekspertów z dziedziny modelarstwa, z którym moglibyśmy współpracować w zakresie prezentowania możliwości dostępnych w Model Builder. Uważamy, że Boży świetnie wprowadzi graczy w świat modelarstwa, a modelarzy i hobbystów w świat gier, dzięki czemu Model Builder wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie – kończy prezes Moonlit.

Przypominamy, że premiera gry zaplanowana jest na Q3 2021, a w produkcji poza relaksującym i kreatywnym trybem Sandbox pojawi się kampania z elementami fabularnymi. Wprowadza ona warstwę emocjonalną do “mechanicznych” z natury symulatorów i znacząco podnosi poziom immersji wirtualnego świata.

 

 

Linki:

Titan-Forge

Bożydar Nowicki

Strona Steam Model Builder

 

***

O spółce

Moonlit to polska spółka gamingowa o solidnym softwearehous’owym rodowodzie. Produkcyjny background został wielokrotnie doceniony przez polskie oraz zagraniczne studia gamingowe. Za przykład posłużyć może m.in. system koszenia trawy w Garden Flipper (doceniony przez youtuberów) lub rozwiązania graficzne w Ultimate Fishing Simulator. Stworzony w Moonlit system symulacji wody UWS znalazł zastosowanie m.in w takich hitach jak U Boat, The Raft, czy wspomniany wyżej Ultimate Fishing Simulator. Spółka zajęła punktowo drugie miejsce w konkursie GameInn, wyprzedzając Techland oraz inne czołowe polskie spółki z branży.

 

Strona internetowa https://moonlit.games/

 

Kontakt PR

Sylwia Borowska, s.borowska@strictminds.com, tel.: +48 791 910 702

Kontakt IR

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel.: +48 504 212 463