Prev post Next post
Press Room / 16 lutego, 2021

Bloober Team notuje najlepszy rok w historii

# , , , Bloober Team notuje najlepszy rok w historii 1

Sprzedaż Medium będzie widoczna w raporcie za I kw. 2021

Mistrzowie horroru z Krakowa wypracowali najwyższe wyniki w historii, zarówno w ujęciu jednostkowym jak i skonsolidowanym, wynika z opublikowanego wczoraj sprawozdania finansowego za IV kwartał ubiegłego roku. To tym bardziej istotne, ponieważ wyniki Medium będą widoczne dopiero w raporcie za pierwszy kwartał 2021 r.

 

Przy przychodach na poziomie niespełna 40 mln zł (wzrost o 75% r/r), Bloober Team wypracował w 2020 r. 10,5 mln zł zysku (wzrost o 250%). W samym czwartym kwartale ubiegłego roku sprzedaż spółki osiągnęła poziom 13,7 mln zł, o 85% więcej niż w analogicznym okresie 2019 roku, a zysk netto wyniósł 3,2 mln zł (wzrost o 240%).  – Oczywiście jesteśmy zadowoleni z rekordowych wyników, ale dopiero się rozpędzamy. Sprzedaż The Medium, naszego największego tytułu będzie rozliczana dopiero od stycznia bieżącego roku, więc wyniki tego tytułu będą widoczne dopiero w raporcie za pierwszy kwartał – podkreśla Piotr Babieno, prezes Bloober Team.  

Wyniki osiągnięte przez Bloober Team w IV kwartale 2020 roku są związane min. z debiutem nowej generacji konsol. Najważniejszym wydarzeniem dla spółki w minionym kwartale była premiera gry Observer: System Redux wydanej na urządzenia Xbox Series X, PlayStation 5 oraz PC – pierwszy polski tytuł na konsolach nowej generacji w zaledwie dwa tygodnie zwrócił koszty produkcji i marketingu. Gra na wszystkich platformach cieszyła się średnią zbliżoną do 8/10, jednak z najcieplejszym przyjęciem produkcja Bloober Team spotkała się na komputerach osobistych. Średnia ocen Observer: System Redux na PC wynosi aż 86/100, natomiast oceny pozytywne na platformie Steam wynoszą aż 89% całości. Ponadto, w okresie poprzedzającym Halloween zadebiutowała na urządzeniach VR gra Blair Witch. Gra w zaledwie 12 godzin przyniosła całkowity zwrot poniesionych nakładów produkcyjnych i marketingowych dla wersji VR.

 

Q4 2020 był wyjątkowy ze względu na premiery Xbox Series X|S oraz PlayStation 5, które zredefiniowały rynek gamingowy. Wszystkie premiery Bloober Team cieszyły się dużym zainteresowaniem ww. okresie – osiągnęliśmy wysokie przychody, pomimo przesunięcia premiery The Medium, a nasze produkcje spotkały się z uznaniem graczy i recenzentów. Jednak pora “żniw” zaczyna się dla nas od pierwszego kwartału bieżącego roku. Dopiero w wynikach tego kwartału będzie widoczna większość wpływów z Medium. Dodatkowo jak zawsze staramy się przecież mieć jeszcze niespodziankę, więc ten 13 rok funkcjonowania powinien być dla nas najszczęśliwszym. W końcu pozycja mistrza horror zobowiązuje – dodaje ze śmiechem Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

***

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą blisko 100 najlepszych specjalistów w branży w Polsce.

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl