Prev post Next post
Press Room / 17 grudnia, 2020

Udany debiut Milton Essex na NewConnect

# , Udany debiut Milton Essex na NewConnect 1

Warszawa, dnia 17.12.2020

 

Akcje twórcy rozwiązań w walce z alergią i COVID-19 zyskały na otwarciu ponad 10%

 

Milton Essex, polski twórca rozwiązań: SkinSENSE™ do walki z alergią oraz FaceCOV™ – systemu monitorowania miejsc publicznych pod kątem symptomów temperaturowych, zadebiutował jako 13. spółka na rynku NewConnect w 2020 r. Akcje debiutanta zyskały uznanie inwestorów. Na otwarciu wyceniono je na 1,79 zł – 15% wyżej od ceny odniesienia wynoszącej 1,55 zł.

– Jest to przełomowy dzień dla Milton Essex – jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zadebiutować jeszcze przed Świętami. Liczymy, że akcje Milton Essex będą stanowiły atrakcyjną ofertę dla obecnych akcjonariuszy oraz tych, którzy dopiero znajdą się na naszym pokładzie. Wierzymy, że akcje Milton Essex są atrakcyjną inwestycją dla każdego interesującego się polską biotechnologią – komentuje Radosław Solan, wiceprezes Milton Essex.

Spółka z sektora med-tech, pracująca nad rozwiązaniami SkinSENSE™ oraz FaceCOV™, wyróżnia się na rynku współpracą z naukowcami dwóch prestiżowych uczelni technicznych – Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechniki Warszawskiej. Zespół przykłada szczególną wagę do pierwszego z tych projektów, który jest przełomowy na skalę światową w zakresie diagnostyki alergii.

–   Prace nad systemami są już na bardzo zaawansowanym etapie. Wierzymy, że debiut na NewConnect pomoże w rozwoju spółki oraz budowaniu jej wartości i wizerunku, nie tylko jako specjalistów w walce z alergią, ale przede wszystkim prekursorów na rynku med-tech – kończy wiceprezes.

Gotowe rozwiązanie będzie kierowane przede wszystkim do placówek medycznych oraz poradni specjalizujących się w walce z alergiami. Data zakończenia badań i wprowadzenia produktu na rynek nie jest jeszcze znana.

***

O spółce:

Milton Essex SA jest spółką z sektora med-tech specjalizującą się w tworzeniu innowacyjnych systemów medycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję, optoelektronikę i termodynamikę. Spółka prowadzi badania i gromadzi ponad dwadzieścia lat doświadczeń badaczy, które pozwoliły na opracowanie innowacyjnego systemu diagnostycznego SkinSense™. Produkt ten służy do zautomatyzowanego odczytu wyników skórnych testów alergicznych i cechuje się zgodnością ze wszystkimi obecnymi na rynku zestawami do wykonywania skórnych testów alergicznych. Na jego podstawie rozpoczęto też projektowanie systemu FaceCOV™, czyli autorskiego projektu skanera do wykrywania symptomów temperaturowych zarażenia czynnikami infekcyjnymi, który wykorzystuje zastosowaną technikę pomiarową i będzie urządzeniem dedykowanym jedynie do pomiaru temperatury ciała człowieka.

 

Kontakt IR:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com,+48 504 212 463

Kontakt dla mediów:

Anna Potentas, a.potentas@strictminds.com, +48 530 035 335