Prev post Next post
Press Room / 5 października, 2020

GameDev wkracza do Białegostoku dzięki nowej inicjatywie Fuero Games

# , , GameDev wkracza do Białegostoku dzięki nowej inicjatywie Fuero Games 1

Fuero Games, warszawskie studio gamedeveloperskie specjalizujące się w tworzeniu gier mających na celu rozpalanie w graczach emocji poprzez dostarczanie im niezapomnianych przeżyć, rozwija swoją nową filię w Białymstoku. Jest to druga placówka firmy – poza Warszawą – a zarazem pierwsza w stolicy podlasia.

 

­– Naszą decyzję poprzedziły dogłębne badania rynku. Aglomeracja białostocka posiada ponad 400 tysięcy mieszkańców, jednak nie ma tam dużych firm specjalizujących się w tworzeniu gier. Wierzymy, że wiele osób po ukończeniu studiów informatycznych w Białymstoku będzie zainteresowanych pracą w gamedevolepmencie na miejscu, a nie wyjazdem do największych polskich ośrodków. – komentuje rozwój białostockiej filii mieszczącej się w tamtejszym Parku Naukowo Technologicznym Stanisław Fiedor, prezes Fuero Games. – Białystok ma wielu zdolnych programistów, którym chcemy dać możliwości podjęcia kariery w jednej z najbardziej kreatywnych i satysfakcjonujących części sektora IT. Aktualnie planujemy zatrudnić kilkanaście osób do białostockiego oddziału – w tym programistów (gier oraz sztucznej inteligencji), grafików oraz designerów.

 

Wybór Białegostoku jako kolejnego miejsca na rozwój spowodowany był także posiadaniem zespołu deweloperskiego w białoruskim Mińsku. Zważając na niestabilną sytuację polityczną poza granicami Polski, spółka pozwala pracownikom na elastyczność dotyczącą wyboru miejsca pracy oraz możliwość relokacji do białostockiego oddziału.

 

– Jesteśmy świadomi, że bezpieczeństwo i spokój stanowią podstawę pracy wysokiej jakości. Dlatego też, jeśli ktoś z naszych pracowników będzie chciał zmienić miejsce pracy – postaramy się pomóc mu najbardziej jak możemy – kontynuuje prezes Fuero Games. – Warto też dodać, że od dłuższego czasu, przez obecną sytuacją z pandemią COVID-19, nasi pracownicy mają możliwość stałej pracy zdalnej. Uważamy, że ich bezpieczeństwo i komfort są najważniejsze, a praca zdalna przy zachowaniu odpowiednich procesów może być równie efektywna co stacjonarna. Chcemy jednak rozwijać nasze biura, by w każdej chwili mogli z nich korzystać w razie potrzeby. Współpraca zespołowa to ważna część tworzenia gier i zdecydowanie łatwiej rozwijać aspekty kreatywne gier pracując wspólnie w jednym miejscu. 

 

Spółka ma w planach wiele ciekawych lokalnych inicjatyw, których celem jest zainteresowanie branżą gamingową zarówno przyszłych programistów, jak i już obecnych na rynku pracy. Aktualnie między innymi prowadzone są rozmowy z Politechniką Białostocką, pod kątem stworzenia dedykowanego dla Twórców Gier Koła Naukowego.

 

– To tylko jedna z wielu inicjatyw, które planujemy dla tego regionu, których szczegóły będziemy wkrótce ogłaszać – kończy prezes.

———————————————————-

O spółce:

Fuero Games jest niezależnym studiem gamedeveloperskim, którego misją jest rozpalanie w ludziach emocji poprzez tworzenie gier dostarczających wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń. Główna siedziba studia mieści się w Warszawie. Zespół Fuero Games składa się obecnie z ponad 50 doświadczonych specjalistów, których łączy pasja do tworzenia gier. Spółka działa na rynku od grudnia 2012 r. i od tego czasu wypracowała strategię działalności opartą na trzech filarach: gry mobilne, gry na PC i konsole oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. W obrębie gier na tablety i smartfony spółka skupia się obecnie na produkcji tytułów free-to-play z gatunku hybrid-casual. W obszarze PC oraz konsol głównym projektem studia jest wielokrotnie nagradzana produkcja BushyTail. Fuero Games dywersyfikuje swoją działalność rozwijając autorską technologię automatyzującą testy gier mobilnych oraz aplikacji pod marką WhatTheBug.io. Ze względu na ciągły rozwój firmy spółka zdecydowała się uruchomić swoje oddziały i zespoły developerskie w Białymstoku oraz białoruskim Mińsku.

 

Strona internetowa: https://fuerogames.com/

Facebook: https://www.facebook.com/FueroGames/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCeMet5r_Tj6St0kYzRpXX-Q

Instagram: https://www.instagram.com/fuerogames/

Twitter: https://twitter.com/fuerogames