Prev post Next post
Press Room / 31 sierpnia, 2020

Green Hell: The Spirits of Amazonia ogłoszone na Gamescom

# , , , , , Green Hell: The Spirits of Amazonia ogłoszone na Gamescom 1

Creepy Jar, warszawski developer gier z gatunku survival, przedstawił na targach Gamescom trailer nadchodzącego dodatku do bestsellerowej gry Green HellThe Spirits of Amazonia.

 

Spółka, pełniąc rolę jednego z partnerów tegorocznego Gamescom, posiadała własny HUB na stronie wydarzenia. To właśnie na nim został przybliżony po raz pierwszy wieloczęściowy dodatek zatytułowany The Spirits of Amazonia. Spółka odpowiedziała też na najważniejsze pytania fanów z całego świata, przeprowadzając sesję Q&A.

 

–  Targi Gamescom, nawet w wersji online, stanowią jeden z najważniejszych punktów w kalendarzu gamedevu. Dlatego wzięliśmy udział w wydarzeniu oraz przygotowaliśmy specjalne treści na to wydarzenie –livestream Q&A oraz trailer The Spirits of Amazonia. – mówi Krzysztof Kwiatek, prezes Creepy Jar.

 

Rozszerzenie do Green Hell wprowadza szereg mechanik, w tym możliwość interakcji z wrogimi dotychczas tubylcami oraz nowe lokacje, które mogą zwiedzić gracze. Ze względu na wielkość i ambicję projektu, The Spirits of Amazonia zostało podzielone na

części. Termin premiery pierwszej transzy nowości poznamy niedługo.

 

–- Nadchodzący dodatek to kolejna znacząca aktualizacja, którą przygotowujemy do gry. Rozmachem przerasta on nawet wprowadzenie trybu multiplayer, który, jak wiadomo, stanowił impuls dla setek tysięcy graczy do zapoznania się z naszą grą. Liczymy, że podobnie będzie w przypadku Spirits of Amazonia. – kończy prezes.

 

Zgodnie z zapowiedzią, kultowa gra warszawskiego studia ma pojawić się niedługo na platformie Nintendo Switch. Jednocześnie trwają prace nad wersją gry na PS oraz Xboxa. Studio pracuje też nad nowym projektem z gatunku sci-fi base-building simulation, nazwanym roboczo Chimera. Komunikat przygotowany z okazji targów przez Krzysztofa Kwiatka, prezesa Creepy Jar, obejrzeć można tutaj.

***

Trailer The Spirits of Amazonia:

Trailer i screeny /IGN:

http://www.ign.com/articles/2018/05/15/green-hell-is-an-amazonian-survival-nightmare-in-its-first-trailer

Steam:

https://store.steampowered.com/app/815370/Green_Hell/

Facebook:

https://www.facebook.com/GreenHellGame/

Twitter:

https://twitter.com/GreenHellGame

Oficjalna strona internetowa gry:

http://greenhell-game.com/

O spółce: Creepy Jar SA działa na rynku od 2017 roku. Studio specjalizuje się w szeroko rozumianym gamingu i produkuje gry z gatunku survival simulation. Core team Creepy Jar stanowi obecnie 20 osób, których kompetencje uzupełniają wszystkie obszary niezbędne do produkcji gry. Dodatkowo zespół wspomagany jest przez zewnętrznych specjalistów pracujących m.in. nad muzyką, fabułą, outsourcingiem wybranych elementów graficznych. Ambicją Studia jest stworzenie gatunku, który połączy w sobie casualowość gier typu AAA z rozgrywką cenioną przez graczy hardcorowych sięgających po konwencję charakterystyczną dla survival symulatorów. Gra jest obecnie tylko dostępna na PC, niedługo powinna być dostępna na Nintendo switch, wersja VR jest rownież w trakcie prac tak samo jak pozostałe konsole – Xbox ora PS4.

Osoba do kontaktu: Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. 504 212 463