Prev post Next post
Press Room / 24 lipca, 2020

Bloober Team ponownie błyszczy z The Medium

# , Bloober Team ponownie błyszczy z The Medium 1

Nowy trailer oraz gameplay gry zaprezentowano podczas konferencji Microsoftu

 

 

Podczas wczorajszej prezentacji nadchodzących gier na najnowszą konsolę Microsoftu, Xbox series X, został pokazany kolejny trailer gry The Medium autorstwa krakowskiego studia Bloober Team. Zwiastun wraz z kilkuminutowym gameplayem ukazuje unikatową, symultaniczną rozgrywkę na dwóch ekranach jednocześnie. The Medium został jedną z najlepiej przyjętych gier z tej konferencji z miejsca stając się jednym z największych tytułów nadciągających na nową platformę firmy Microsoft.

 

 

W czasie lipcowego pokazu gigant z Redmond pokazał wyniki pracy 9 z 15 zespołów tworzących produkcje na Xbox Series X. Wśród prezentowanych tytułów znalazło się też The Medium. To jedyna z gier, która była pokazana na poprzednim i obecnym pokazie amerykańskiej korporacji. Niezwykle klimatyczny trailer otrzymał niezliczoną ilość pozytywnych opinii zarówno od uczestników konferencji jak i od recenzujących go potem dziennikarzy. Sama gra została wielokrotnie wymieniona jako jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów na nadchodzącą konsolę.

 

 

W The Medium gracze wcielają się w Mariannę – medium, za pośrednictwem którego doświadczają jednocześnie zarówno materialną jak i duchową rzeczywistość. Żeby dowiedzieć się, jaką tajemnicę kryją tę światy, muszą obserwować jednocześnie oba wymiary i sprostać wyzwaniom, które czekają na nich w każdym z nich.

 

– The Medium to nasz najważniejszy jak dotąd tytuł. Gra wykorzystuje technologię symultanicznego gameplayu na obu ekranach jednocześnie, a punktem wyjścia jest pokazanie różnych punkt widzenia. Ta sama rzecz może być widziana z zupełnie różnych perspektyw. Wydaje nam się, że będzie to jeden z najmocniejszych tytułów na premierę nowej konsoli – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

 

Użytkownicy platformy Steam mogą już zamówić pre-order The Medium na Xbox Series X oraz PC. Wszyscy, którzy złożą zamówienie na pre-order, otrzymają także autorską ścieżkę dźwiękową The Medium, w tym podwójny soundtrack skomponowany przez Akirę Yamaokę i Arkadiusza Reikowskiego, oraz cyfrowy album graficzny The Medium. Cena pre-orderu wynosi $49.99 / €49.99. Premiera gry będzie miała miejsce jeszcze podczas tegorocznego okresu świątecznego.

 

Nowy trailer gry można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/Bi8nECXlo6Y

 

 

 

______________________________________________________________________

 

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku hidden horror. Do najbardziej znanych produkcji spółki należą Layers of Fear (2016) czy wielokrotnie nagradzana Blair Witch (2019), stworzona na podstawie klasycznego The Blair Witch Project. Od 2011 roku spółka notowana jest na NewConnect. W 2018 roku otrzymała Paszport „Polityki”.

Więcej informacji: www.blooberteam.com

 

Kontakt:

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl