Prev post Next post
Press Room / 16 czerwca, 2020

Już za miesiąc największa premiera w historii QubicGames

# , Już za miesiąc największa premiera w historii QubicGames 1

Dex zadebiutuje na Nintendo Switch 24 lipca 

 

QubicGames, polski wydawca gier na konsole ogłosił datę premiery swojej największej do tej pory gry wydanej na konsole Nintendo Switch. Cyberpubkowy Dex, autorstwa czeskiego producenta gier Dreadlocks zadebiutuje na Nintendo Switch już 24 lipca 2020. Tytuł trafi do regularnej sprzedaży na terenie Europy, Ameryki Północnej i Australii w cenie 19,99 EUR/USD. Produkcja dostępna będzie w przedsprzedaży od 30 czerwca.  

 

Dex jest grą akcji z elementami RPG, osadzoną we wciągającym, cyberpunkowym klimacie. Tytuł kładzie nacisk na eksplorację oraz nieliniową rozgrywkę w rozbudowanym, otwartym świecie.  Produkcja dotychczas zadebiutowała na platformie Steam gdzie zbiera bardzo pozytywne opinie graczy (87% pozytywnych recenzji z 1994) oraz mediów branżowych.

 

Jest to nasza największa dotychczasowa premiera na Nintendo Switch, a także w całej historii Spółki. Dex wpisuje się idealnie w popularne obecnie trendy – cyberpunk RPG z otwartym światem gry, dlatego z pewnością znajdzie szerokie grono fanów wśród użytkowników japońskiej konsoli. Wysoka jakość produktu w połączeniu z rozbudowaną fabułą i modną tematyką sprawia, że jesteśmy spokojni o potencjał sprzedażowy tytułu. – opisuje produkcję Jakub Pieczykolan, prezes QubicGames.

Oprócz wersji cyfrowej gra ukaże się również w limitowanej wersji pudełkowej. Za dystrybucję odpowiadać będzie francuska spółka Red Art Games specjalizująca się wydawaniu pudełkowych edycji kolekcjonerskich gier w stylu retro. Cena regularna fizycznej wersji wyniesie 29,99 EUR, a dokładna data wydania zostanie ustalona przez Red Art Games.

Jest to nasza pierwsza, ale na pewno nie ostatnia gra wydana w wersji pudełkowej na konsoli Nintendo Switch. Obecnie QubicGames rozszerza swoje działania w ramach wydawania gier w wersji fizycznej i negocjuje z partnerami, w tym Red Art Games, możliwość wydania zarówno wybranych starszych gier jak i nowych tytułów. Jednocześnie Spółka rozwija dział wydawniczy odpowiedzialny za rynek japoński, zarówno dystrybucję cyfrową jak i retail. Gra Dex przechodzi obecnie certyfikację wiekową w Japonii i jest planowana do wydania w trzecim kwartale 2020. – dodaje Jakub Pieczykolan.

Gra Dex zostanie wydana we współpracy ze spółką SONKA S.A., w której QubicGames posiada ponad 13% akcji, co stanowi dodatkowe wzmocnienie premiery. Dzięki tej kooperacji produkcja dotrze nie tylko do użytkowników QubicGames, ale także do fanów The Way, Astro Bears czy 911 Operator.