Prev post Next post
Press Room / 14 maja, 2020

Uragun w gronie najlepszych 50 gier indie, które mają premierę w 2020 roku

# , , , Uragun w gronie najlepszych 50 gier indie, które mają premierę w 2020 roku 1

Polski top-down shooter Uragun autorstwa warszawskiego studia Kool2Play zalazł się wśród finalistów Digital Dragons Indie Celebration. Jest to specjalne wydarzenie zorganizowanych przez festiwal Digital Dragons oraz wspierane przez platformę Steam. Z tej okazji twórcy zdecydowali się udostępnić specjalne demo gry. 

Digital Dragons Indie Celebration jest wydarzeniem organizowanym przez Krakowski Park Technologiczny we współpracy z serwisem Steam. Jest to największy przegląd gier niezależnych z całego świata, które zadebiutują w bieżącym roku. Uragun znalazł się wśród 50 finalistów renomowanego konkursu, zostawiając w tyle 150 z 200 tytułów biorących udział. Dzięki temu produkcja Kool2Play zostanie zaprezentowana na platformie Steam oraz na licznych streamach współorganizowanych m.in. przez TVGRY, LifeTube oraz agencję PR Outreach.

Cieszymy się, że nasz top-down shooter zebrał pozytywny feedback od jury i został wybrany do etapu finałowego Digital Dragons Indie Celebration. To dla nas ogromne wyróżnienie i przy okazji potwierdzenie, że podążamy we właściwym kierunku. Wspaniale, że jeszcze więcej graczy będzie mogło zapoznać się z tym wyjątkowym tytułem” – powiedział Marcin Marzęcki, prezes studia Kool2Play.

Z tej okazji twórcy upublicznili ekskluzywne demo, na którego zawartość składa się fragment jednego z poziomów rozgrywający się w Nowym Jorku po katastrofie klimatycznej. Wersja demonstracyjna będzie dostępna wyłącznie w dniach 13-18 maja.

Przypominamy, że Uragun to top-down shooter rozgrywający się w dystopijnym świecie, gdzie główną osią fabuły jest walka z maszynami kierowanymi przez sztuczną inteligencję, którą gracz musi przechytrzyć. Gra pojawi się we wczesnym dostępie na platformie Steam w III kwartale bieżącego roku.

 

Więcej informacji na temat gry znaleźć można na jej stronie w serwisie Steam oraz dedykowanej stronie internetowej. Fragmenty rozgrywki, zwiastuny i inne materiały wideo znaleźć można na kanale YouTube studia. Zachęcamy także do śledzenia profili gry w serwisie Facebook oraz Twitter, a także profili studia Kool2Play w serwisach Facebook, Twitter oraz Instagram.

Zwiastun gry jest dostępny w serwisie YouTube

Materiały prasowe są dostępne pod adresem: http://bit.ly/2RwxZB9

Dodaj grę do listy życzeń na Steam: http://bit.ly/uragun_wishlist

Więcej informacji o Kool2play oraz Uragun

***

O Kool2Play S.A:

Kool2Play to developer i wydawca gier operujący w szerokim zakresie gatunków, które łączy wspólna idea – natura ludzka w odniesieniu do świata opartego na technologii.

Tworzymy gry, które dotyczą psychiki człowieka: emocji, instynktów i ich reakcji w świecie, w którym życie jest ciągle przetwarzane przez ludzkie wynalazki. Chcemy, aby gracze ciągle zmagali się z konsekwencjami progresu technologicznego, jaki dzieje się wokół nich i przeżywali różne możliwe scenariusze oparte na potencjalnych niebezpieczeństwach, jakie nieść może za sobą nasze uzależnienie się od technologii.