Prev post Next post
Press Room / 3 kwietnia, 2020

Bloober Team wspomoże deweloperów i freelancerów

# , , , Bloober Team wspomoże deweloperów i freelancerów 1

Twórcy Blair Witch i Layers of Fear zapowiedzieli wyjątkową inicjatywę

 

Bloober Team, krakowskie studio specjalizujące się w grach z gatunku hidden horror, postanowiło wyciągnąć pomocną dłoń do pracowników branży gier. Spółka zaoferowała tymczasową współpracę wszystkim tym, którzy w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną mogą mieć trudności z kontynuacją swoich projektów lub znalezieniem zleceń.

Sektor gier też odczuł zmiany wywołane przez epidemię. Musieliśmy poczynić szereg przygotowań, żeby w pełni przystosować się do nowego trybu działania. Nasz zespół ma to szczęście, że wszystkie obecnie prowadzone projekty posiadają solidne finansowanie, prace nad nimi nie zostały wstrzymane. Mamy jednak świadomość, że wielu naszych kolegów z branży może znajdować się w znacznie trudniejszej sytuacji. To często bardzo utalentowani ludzie, którym naprawdę chcielibyśmy pomóc, stąd nasze przedsięwzięcie. Zaoferowaliśmy im miejsce w naszym zespole i pewność przychodów – oczywiście w miarę naszych możliwości – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Studio otworzyło również specjalną skrzynkę mailową, na którą można kierować wiadomości w celu zgłoszenia się do współpracy (covid-19@blooberteam.com). W trosce o zdrowie obecnych i przyszłych pracowników, od połowy marca spółka wykonuje pracę w pełni zdalnie.

Branża niezwykle ciepło przyjęła inicjatywę firmy, a liczba zgłoszeń już teraz przerosła oczekiwania spółki.

 

O Spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 100 najlepszych specjalistów w branży w Polsce.

Kontakt:

 

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl