Prev post Next post
Press Room / 23 marca, 2020

Moonlit Games ogłosił szczegóły tajemniczego projektu

# , , , , Moonlit Games ogłosił szczegóły tajemniczego projektu 1

Symulator Dog Trainer nową produkcją krakowskiego studia

 

Moonlit Games, developer gier na komputery osobiste i urządzenia przenośne, ujawnił tytuł i szczegóły swojego Secret Project #2. Wydawcą tytułu Dog Trainer będzie spółka odpowiedzialna za sukces gry House Flipper – Frozen District. Premiera symulatora tresury psów na PC planowana jest na początek 2022 roku.

Rynek symulatorów narodził się w odpowiedzi na pragnienie przeniesienia najprzyjemniejszych doświadczeń i planów z naszego życia codziennego do świata wirtualnego. Pozbawiona ograniczeń tresura i zabawa z psem stanowi marzenie każdego miłośnika czworonogów, w tym całego zespołu developerskiego Moonlit. Dzięki temu jesteśmy pewni zainteresowania graczy oraz naszego zaangażowania w ten niezwykły projekt. – komentuje koncept gry Michał Gardeła, prezes Moonlit Games.

Dog Trainer pozwoli użytkownikom na stworzenie od zera swojego wymarzonego pupila. Dzięki zaawansowanemu generatorowi będzie można wybrać płeć, rasę, wielkość oraz setki innych parametrów, które podkreślą wyjątkowość cyfrowego czworonoga lub pozwolą odtworzyć z najwierniejszą dokładnością naszego domowego psa. Kreacja zwierzaka to dopiero początek zabawy – będziemy dbali o jego codzienne potrzeby i budowali z nim więź. Nie zabraknie również możliwości rozwoju pociechy, w tym nauczenia jej kilkuset sztuczek czy wystawienia jej w zawodach dla psich czempionów. Za marketing gry odpowiedzialny jest Frozen District – wydawca megahitu House Flipper.

Tematyka tresury czworonogów jest bardzo szeroką i niesamowicie niezagospodarowaną niszą. Ostatnia gra, z sukcesem poruszająca tą tematykę – Nintendogs – zadebiutowała ponad 15 lat temu i znalazła ponad 24 miliony nabywców. Psy cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie, co oznacza potężną grupę potencjalnych klientów i wielkie możliwości promocyjne. Wstępne testy marketingowe pozwalają na porównywanie popularności projektu do takich hitów jak House Flipper – gry, z którą Dog Trainer dzieli grono odbiorców docelowych i z którą nasz projekt będzie współpromowany. – opisuje projekt prezes Moonlit Games.

 

Przypominamy, że Dog Trainer nie jest jedyną produkcją, nad którą pracuje obecnie krakowskie studio. Wśród obecnych projektów znajduje się również ogłoszony w październiku ubiegłego roku Model Builder, który został dostrzeżony przez graczy, prasę branżową oraz wzbudził zainteresowanie środowisk modelarskich, natomiast Deadliest Catch: The Game jest coraz bliżej premiery pełnej wersji gry i zapowiadanej promocji ze strony Discovery Channel.

 

O spółce

Moonlit to polska spółka gamingowa o solidnym softwearehous’owym rodowodzie. Produkcyjny background został wielokrotnie doceniony przez polskie oraz zagraniczne studia gamingowe. Za przykład posłużyć może m.in. system koszenia trawy w Garden Flipper (doceniony przez youtuberów) lub rozwiązania graficzne w Ultimate Fishing Simulator.

Stworzony w Moonlit system symulacji wody UWS znalazł zastosowanie m.in w takich hitach jak U Boat, The Raft, czy wspomniany wyżej Ultimate Fishing Simulator. Spółka zajęła punktowo drugie miejsce w konkursie GameInn, wyprzedzając Techland oraz inne czołowe polskie spółki z branży.

 

Strona internetowa https://moonlit.games/

pozostałe informacje o Moonlit Games

 

Kontakt PR

Sylwia Borowska, s.borowska@strictminds.com, tel.: +48 791 910 702

Kontakt IR

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel.: +48 504 212 463