Prev post Next post
Press Room / 18 marca, 2020

Blair Witch latem tego roku postraszy użytkowników Nintendo Switch

# , , , , , , , , Blair Witch latem tego roku postraszy użytkowników Nintendo Switch 1

Najgłośniejsza produkcja Bloober Team ze wsparciem promocyjnym Nintendo

 

Najlepsza polska gra 2019 roku – Blair Witch autorstwa krakowskiego studia Bloober Team – została zapowiedziana przez Nintendo jako tytuł nadchodzący na konsolę Switch. Gra na nowej platformie zadebiutuje jeszcze latem tego roku. Szczegóły dotyczące premiery zostaną przybliżone w najbliższych tygodniach.

 

– Edycja gry na konsolę Nintendo Switch będzie pełnoprawnym portem, który w pełni wykorzysta mobilność i unikalne funkcje urządzenia. Tytuł oficjalnie został zaprezentowany na cyklicznej konferencji internetowej Indie World Showcase organizowanej przez Nintendo. Już na obecnym etapie Blair Witch spotkał się z zainteresowaniem Japończyków i posiada duże wsparcie marketingowe, które będzie kontynuowane w najbliższych miesiącach. Patrząc na potencjał gier wspieranych promocyjnie przez Nintendo liczymy na bardzo dobre wyniki sprzedażowe. – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.  – Nadchodzący port nie jest jednak końcem działań związanych z marką Blair Witch. – dodaje.

Tytuł bazujący na uniwersum kultowych horrów z lat 90’, pojawił się dotychczas na konsolach Xbox One, Playstation 4 i komputerach osobistych. Gra była nominowana w krajowych i zagranicznych konkursach oraz zdobyła szereg statuetek, min. w plebiscycie organizowanym przez portal Graczpospolita.pl, w tym tytuł gry roku i wyróżnienia za najlepszą oprawę dźwiękową, wizualną oraz fabułę.

 

Przypominamy, że w najbliższym czasie gra trafi nie tylko na nową platformę, ale także pojawi się na kolejnym rynku – tym razem japońskim. Stanie się to za sprawą tokijskiego wydawcy NA Publishing Inc., który odpowiedzialny jest za wydanie wersji na PS4 i Switch.

 

Japonia jest jednym z kluczowych i najbardziej respektowanych globalnych rynków horrorów, więc decyzja o podjęciu działań w zakresie lokalizacji była tylko formalnością. Azjatyckie zamiłowanie do dreszczowców sprawia, że nasze tytuły zawsze spotykają się ciepłym przyjęciem w Kraju Kwitnącej Wiśni i jesteśmy przekonani, że nie inaczej będzie w przypadku premiery Blair Witch. – kończy prezes.

 

więcej artykułów o Bloober Team znajdziesz tutaj

 

O Spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 100 najlepszych specjalistów w branży w Polsce.