Prev post Next post
Press Room / 12 sierpnia, 2019

Frozen District wyda i wypromuje nową grę krakowskiego studia

Moonlit podpisał umowę z twórcami House Flippera

Frozen District, twórca m.in. kultowego House Flippera wyda i wypromuje grę produkowaną przez krakowskie studio Moonlit, przewiduje podpisana dzisiaj umowa o współpracy. Tytuł będzie dostępny poprzez platformę STEAM.

            – To dla Moonlit świetna informacja, że Frozen District zdecydował się być naszym wydawcą. Oznacza to, z jednej strony, że przedstawione przez nas projekty zyskały uznanie partnera, a z drugiej daje nam pewność, że nasza gra znajdzie się w dobrych rękach – komentuje Michał Gardeła, prezes Moonlit. Przypomnijmy, że Frozen District to m.in. innymi twórca House Flippera, który od ponad roku bije rekordy popularności. Grę oceniło blisko 10 tysięcy graczy, a średnia pozytywnych ocen to wciąż prawie 80%.

Oprócz wyżej zapowiedzianych gier Moonlit tworzy obecnie we współpracy z firmą Ultimate Games grę Deadliest Catch: The Game. Produkcja licencjonowana przez Discovery powstaje na w oparciu o uwielbiany przez widzów serial o tym samym tytule.

W portfelu wydawniczym Moonlit znajduje się ponadto 7 produkcji na różnym etapie zaawansowania. Do najciekawszych należą:

  • Baikonur – survival-simulator, w którym gracz musi opuścić Ziemię przy pomocy poradzieckiego promu, znajdującego się w opuszczonym kosmodromie w Kazachstanie. Aby było to możliwe, gracz musi samodzielnie naprawić prom kosmiczny Buran. Akcja osadzona będzie w post apokaliptycznej rzeczywistości (premiera w 2020 r.).
  • Thief Simulator Mobile – port bardzo udanej gry PC o tym samym tytule, przygotowywany na urządzenia mobilne.
  • The Final Frontier – czerpiący z science-fiction rogue-lite osadzony w przestrzeni kosmicznej.