Prev post Next post
Press Room / 31 lipca, 2018

Nowa gra ze stajni Bloober Team na PC, PS4, Xbox One i Switch jeszcze w tym roku

Feardemic rozpocznie kampanię promocyjną The Padre już w sierpniu

 

Feardemic, spółka zależna Bloober Team, wyda jesienią bieżącego roku horror The Padre węgierskiego studia Shotgun with Glitters. Gra trafi na komputery PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Już w sierpniu rusza kampania promocyjna.

 

– Bardzo cieszymy się z pozyskania „The Padre”. To dla nas bardzo ważne, żeby brać udział w projektach, gdzie pomagamy małym, bardzo zmotywowanym developerom dotrzeć z ich grą do szerokiej grupy potencjalnych klientów. Jednocześnie „The Padre” pokazuje czym jesteśmy – butikowym wydawcą i domem produkcyjnym. Nie wrzucamy bezmyślnie gier na storefronty. Nasza praca nie ogranicza się do dystrybucji oraz promocji. Jesteśmy głęboko zaangażowani w produkcję, pomagamy developerowi podejmować decyzje, dzięki którym gra staje się lepsza, ale nie wymuszamy na nich zmian. To bardzo organiczny i partnerski proces, który daje nam przewagę nad innymi wydawcami. To dla mnie bardzo ważne, żeby twórcy gier czuli, że jesteśmy tutaj, żeby im pomagać – podkreśla Marcin Kawa, CEO Feardemic.

 

Prace nad wersją gry na PC są ukończone. Teraz wydawca wspomoże developera w przeportowaniu gry na konsole, kontroli jakości oraz marketingu tytułu. Podział zysków nie będzie odbiegał od standardów rynkowych.

 

Przypomnijmy, że Feardemic to spółka zależna krakowskiego Bloober Team, której strategia zakłada wydawanie horrorów od tzw. niezależnych developerów. –  Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mogli poinformować o kolejnych przedsięwzięciach. Bardzo głęboko angażujemy się w nasze projekty i ostrożnie wybieramy partnerów ponieważ chcemy tworzyć długoterminowe i wartościowe relacje – zapowiada Marcin Kawa.