Prev post Next post
Press Room / 19 kwietnia, 2018

Symulator Simpro dostępny w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

Simpro – producent profesjonalnych symulatorów szkoleniowych w wirtualnej rzeczywistości, którego pomysłodawcą jest krakowska spółka Nano Games – nawiązał współpracę z jedynym w Polsce Centrum Edukacji Lotniczej zlokalizowanym przy lotnisku. W ramach podpisanej umowy, Simpro dostarczył do Centrum moduł symulacyjny. Urządzenie pozwala użytkownikom na interakcję z wykreowanymi w wirtualnej rzeczywistości (VR) elementami infrastruktury portu lotniczego. 

Bardzo cieszy nas współpraca z unikatowym w skali międzynarodowej ośrodkiem edukacyjnym jakim jest Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. To miejsce, w którym można poznać najistotniejsze zasady funkcjonowania lotniska. Moduł, który przygotowaliśmy kierujemy do każdego zainteresowanego tematyką lotniczą, w szczególności do dzieci i młodzieży. Pozwoli on wcielić się w rolę koordynatora ruchu lotniczego naziemnego, nazywanego marszałkiem (z ang. Marshaller), który jest m.in. odpowiedzialny za ustawianie samolotów na płycie postojowej lotniska. Dzięki symulatorowi można wejść w interakcję z wykreowanymi w wirtualnej rzeczywistości elementami infrastruktury krakowskiego lotniska, także w zmiennych warunkach pogodowych. – informuje Michał Litworowski, prezes Nano Games i pomysłodawca marki Simpro.

Nowy symulator poszerzy już bardzo atrakcyjną ofertę Centrum. Odwiedzający będą mogli stanąć na wprost parkującego samolotu i dzięki gestom skierować go na odpowiednie miejsce postojowe. Poszerzenie oferty centrum wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie dzieci i młodzieży pracą na lotnisku. Kształcenie przyszłych kadr zaczyna się w Centrum, a nowe polskie technologie mogą nam w tym pomóc. – mówi Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport.

Moduł symulacyjny krakowskiej marki, jest dostępny w jednym z pomieszczeń CEL. –Obecność naszego modułu symulacyjnego w Centrum Edukacji Lotniczej pozwala nam na realizację jednego z kluczowych założeń strategicznych marki Simpro, jakim jest edukacja. Chcemy, aby już najmłodsi odbiorcy takich urządzeń mieli świadomość innowacyjnych rozwiązań szkoleniowych i możliwości ich wykorzystania w realnym świecie. Jesteśmy przekonani, że nasza działalność podnosi konkurencyjność Polski na arenie międzynarodowej, oraz co bardzo ważne – przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa infrastruktury publicznej. – dodaje Michał Litworowski.

 

***

O Nano Games i Simpro

Nano Games jest niezależnym studiem developerskim z siedzibą w Krakowie. Firma koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych i wysokiej jakości gier na PC i konsole. Jak dotąd wyprodukowała następujące tytuły: Reef Shot, ZAMB! Biomutant Extermination, Cityconomy i ZAMB! Redux. Aktualnie pracuje nad nową grą symulacyjną. Nano Games, pod marką Simpro, tworzy także profesjonalne symulatory szkoleniowe w wirtualnej rzeczywistości, skierowane dla operatorów infrastruktury krytycznej. Niedawno do projektów dołączył system treningowy dla obsługi naziemnej płyty lotniska w środowisku VR. Więcej informacji o Nano Games i Simpro znajduje się na stronie http://www.nano-games.com/ oraz http://www.simprosoft.com/

 

***

O Centrum Edukacji Lotniczej

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport powstało w 2017 roku. To unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Misja Centrum realizowana jest poprzez organizację zajęć specjalistycznych, szkoleń, warsztatów, kursów e-learningowych, czy udostępnianie dedykowanej dla tego obiektu infrastruktury terminalowej. Jednym z istotnych elementów wspomagających procesy dydaktyczne są ściany edukacyjne, opatrzone grafikami przedstawiającymi procedury i zawody na lotnisku. Osoby korzystające z usług Centrum mają obecnie możliwość skorzystania z dwóch symulatorów: lotu oraz nowego symulatora pracy marszałka. Wszystkich przybywających do Centrum   wita też humanoidalny robot. Więcej informacji o Centrum na stronie www.krakowairport.pl oraz www.krakowairport.pl/CEL