Prev post Next post
Press Room / 13 marca, 2018

Polski developer gier – Bloober Team SA – ogłasza podpisanie umowy na realizację gry bazującej na jednym z tytułów wytwórni Lionsgate

Krakowski developer gier, studio Bloober Team wraz ze swoją amerykańską spółką Bloober Team North America, ogłosili właśnie nową umowę licencyjno-produkcyjną z czołową hollywodzką wytwórnią – Lionsgate. Na mocy tej umowy Bloober Team stworzy nową grę wideo bazującą na niepodanej w komunikacie franszyźnie filmowej należącej do Lionsgate.

“To pierwsza umowa podpisana przez naszą amerykańską spółkę – Bloober Team NA, a fakt, że podpisaliśmy ją z jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek w branży rozrywkowej sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej dumni” – mówi Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team SA. “Cieszymy się, że możemy współpracować z partnerem, który może zaoferować niesamowitą kreatywność, wiedzę i wsparcie umożliwiające dotarcie do publiczności na całym świecie „.

Na chwilę obecną żadna ze stron nie jest w stanie ujawnić więcej szczegółów umowy – włączając w to tytułu będącego własnością intelektualną Lionsgate, ale można spodziewać się więcej szczegółów w przyszłości zgodnie z zaplanowaną strategią promocyjną.

Znajdująca się w Kalifornijskim Palo Alto Bloober Team North America jest spółką córką Bloober Team SA – krakowskiego developera gier, będącego liderem w tworzeniu psychologicznych horrorów. Celem amerykańskiej spółki jest promocja i sprzedaż produkcji realizowanych przez Bloober Team.

Lionsgate to wiodąca hollywodzka wytwórnia filmowa znana z wielu znakomitych filmów w tym serii Igrzyska Śmierci.

 

O Bloober Team:

Bloober Team to niezależny developer gier z Krakowa. Koncentrujemy się na grach z gatunku horror psychologiczny, unikalnych na rynku. Opowiadamy niekonwencjonalne historie, skupiające się na imersji z grą i mrocznej atmosferze. Bloober Team – “Behind the Darkness.”

 

O Lionsgate:

Pierwsze duże studio (“majors”) od dziesięcioleci. Lionsgate to globalna platforma treści, której filmy, seriale telewizyjne, produkty cyfrowe i innowacyjne platformy docierają do odbiorców nowej generacji na całym świecie. Oprócz rozrywki filmowej której jest światowym liderem Lionsgate zwiększa obecność w rozrywce interaktywnej i opartej na lokalizacji grach, rzeczywistości wirtualnej i innych nowych technologiach rozrywkowych. Projekty Lionsgate są wspierane przez bibliotekę filmową i telewizyjną liczącą ponad 16 000 tytułów i są dostarczane za pośrednictwem globalnej infrastruktury licencjonowania. Marka Lionsgate jest synonimem oryginalnych, śmiałych i przełomowych treści tworzonych ze szczególnym naciskiem na zmieniające się wzorce i zróżnicowany skład światowej bazy konsumentów firmy.

 

Ze względu na warunki umowy jest to polskie tłumaczenie amerykańskiej informacji prasowej.

 

Kontakt:

 

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl