Gra „Castle of Heart”, za którą stoi krakowskie studio 7LEVELS, zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch 23 marca. Jest to pierwsza polska platformowa gra akcji, która od początku powstawała z myślą o premierze wyłącznie na hybrydowej konsoli i prawdopodobnie pierwsza dojrzała produkcja spoza stajni produkcyjnej koncernu Nintendo, która dołączy do ekskluzywnego grona tytułów dedykowanych wyłącznie Nintendo. „Castle of Heart” trafi do sprzedaży w cenie 14,99 EUR/USD.

– „Castle of Heart” jest naszym pierwszym autorskim projektem, tym bardziej cieszymy się, że z sukcesem przeszliśmy certyfikację Nintendo i możemy zapowiedzieć datę premiery gry – mówi Krzysztof Król, wiceprezes 7LEVELS. – Ze względu na bogate doświadczenie naszego zespołu z produktami Nintendo, od początku wierzyliśmy, że stworzymy ambitną produkcję dedykowaną konsoli Switch. Prognozy sprzedażowe dla Switcha są na bardzo wysokim poziomie, a japońska firma wypowiedzią swojego szefa –Shigeru Miyamoto – ujawniła niedawno, że chce, aby hybrydowe urządzenie posiadał dosłownie każdy. Dlatego uważamy, że moment na premierę „Castle of Heart” jest bardzo dobry – dodaje Król.

Tytuł ukaże się w Europie, Australii oraz w Ameryce (Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk). Cena gry została ustalona na poziomie 14,99 EUR/USD. 7LEVELS planuje premierę również w Azji, jednak o dacie wprowadzenia gry do sprzedaży na terytorium azjatyckim, spółka poinformuje po sfinalizowaniu rozmów z potencjalnym wydawcą.

„Castle of Heart” to tzw. „action platformer” łączący w sobie najlepsze cechy gatunku i przenoszący znane rozwiązania na zupełnie nowy poziom. Gracze wcielają się w postać rycerza zaklętego w kamień, którego zadaniem jest uratowanie swojej ukochanej oraz odzyskanie ludzkiej postaci, co osiągnie zabijając złego czarnoksiężnika. Bohater musi odbyć podróż od obróconej w kamień wioski, aż po mroczne zamczysko czarnoksiężnika, pokonując po drodze 20 poziomów w 4 zupełnie odmiennych lokacjach.

Tytuł może pochwalić się piękną oprawą graficzną 3D, ze zmieniającymi się krajobrazami, warunkami pogodowymi i pełnymi szczegółów tłami. Zarówno styl wizualny gry, jak również przeciwnicy, z którymi będzie się musiał zmierzyć gracz, zostały zainspirowane słowiańską mitologią.

 

Kontakt: Barbara Brozda | + 48 530 035 335

___

7LEVELS to akredytowany deweloper gier wideo na konsole Nintendo specjalizujący się w produkcji gier platformowych.
Krakowskie studio od 2014 roku opracowuje, testuje i dystrybuuje tytuły na różne platformy (praca na zlecenie dla innych producentów gier), obecnie szczególnie koncentrując się na w pełni autorskiej produkcji skierowanej do fanów platform Nintendo.
Najnowszym tytułem 7LEVELS jest platformowa gra akcji „Castle of Heart”. Tytuł prawdopodobnie zadebiutuje w pierwszym kwartale 2018 roku jako ekskluzywna gra na hybrydową konsolę Nintendo Switch.