Prev post Next post
Press Room / 19 lutego, 2018

Premiera „Castle of Heart” od 7LEVELS 23 marca!

Gra „Castle of Heart”, za którą stoi krakowskie studio 7LEVELS, zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch 23 marca. Jest to pierwsza polska platformowa gra akcji, która od początku powstawała z myślą o premierze wyłącznie na hybrydowej konsoli i prawdopodobnie pierwsza dojrzała produkcja spoza stajni produkcyjnej koncernu Nintendo, która dołączy do ekskluzywnego grona tytułów dedykowanych wyłącznie Nintendo. „Castle of Heart” trafi do sprzedaży w cenie 14,99 EUR/USD.

– „Castle of Heart” jest naszym pierwszym autorskim projektem, tym bardziej cieszymy się, że z sukcesem przeszliśmy certyfikację Nintendo i możemy zapowiedzieć datę premiery gry – mówi Krzysztof Król, wiceprezes 7LEVELS. – Ze względu na bogate doświadczenie naszego zespołu z produktami Nintendo, od początku wierzyliśmy, że stworzymy ambitną produkcję dedykowaną konsoli Switch. Prognozy sprzedażowe dla Switcha są na bardzo wysokim poziomie, a japońska firma wypowiedzią swojego szefa –Shigeru Miyamoto – ujawniła niedawno, że chce, aby hybrydowe urządzenie posiadał dosłownie każdy. Dlatego uważamy, że moment na premierę „Castle of Heart” jest bardzo dobry – dodaje Król.

Tytuł ukaże się w Europie, Australii oraz w Ameryce (Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk). Cena gry została ustalona na poziomie 14,99 EUR/USD. 7LEVELS planuje premierę również w Azji, jednak o dacie wprowadzenia gry do sprzedaży na terytorium azjatyckim, spółka poinformuje po sfinalizowaniu rozmów z potencjalnym wydawcą.

„Castle of Heart” to tzw. „action platformer” łączący w sobie najlepsze cechy gatunku i przenoszący znane rozwiązania na zupełnie nowy poziom. Gracze wcielają się w postać rycerza zaklętego w kamień, którego zadaniem jest uratowanie swojej ukochanej oraz odzyskanie ludzkiej postaci, co osiągnie zabijając złego czarnoksiężnika. Bohater musi odbyć podróż od obróconej w kamień wioski, aż po mroczne zamczysko czarnoksiężnika, pokonując po drodze 20 poziomów w 4 zupełnie odmiennych lokacjach.

Tytuł może pochwalić się piękną oprawą graficzną 3D, ze zmieniającymi się krajobrazami, warunkami pogodowymi i pełnymi szczegółów tłami. Zarówno styl wizualny gry, jak również przeciwnicy, z którymi będzie się musiał zmierzyć gracz, zostały zainspirowane słowiańską mitologią.

 

Kontakt: Barbara Brozda | + 48 530 035 335

___

7LEVELS to akredytowany deweloper gier wideo na konsole Nintendo specjalizujący się w produkcji gier platformowych.
Krakowskie studio od 2014 roku opracowuje, testuje i dystrybuuje tytuły na różne platformy (praca na zlecenie dla innych producentów gier), obecnie szczególnie koncentrując się na w pełni autorskiej produkcji skierowanej do fanów platform Nintendo.
Najnowszym tytułem 7LEVELS jest platformowa gra akcji „Castle of Heart”. Tytuł prawdopodobnie zadebiutuje w pierwszym kwartale 2018 roku jako ekskluzywna gra na hybrydową konsolę Nintendo Switch.