Prev post Next post
Press Room / 19 grudnia, 2017

IMG poszuka finansowania na zwiększenie skali biznesu

IMG, lider na rynku dostawców sprzętu i zaopatrzenia dla klubów fitness, zamierza zwiększyć i poszerzyć skalę działalności. Na rynek trafi m.in. kolekcja odzieży skierowana do entuzjastów aktywnego spędzania wolnego czasu. Do końca roku spółka podejmie decyzję o wyborze źródeł dodatkowego finansowania. Nie wyklucza wejścia na rynek publiczny.

 

IMG to firma działająca w branży fitness od ponad 22 lat, kompleksowo zaopatruje w sprzęt i akcesoria największe kluby fitness w całej Polsce. Obecnie w portfelu spółki znajduje się blisko 600 klientów, m.in. Calypso Fitness, Fitness Academy czy Platinium Fitness. W najbliższym czasie firma planuje rozwój strategii biznesowej.

 

– Zainteresowanie usługami klubów fitness w Polsce wciąż rośnie. Chociaż daleko nam jeszcze do średniej krajów Europy Zachodniej, to liczba członków klubów, w perspektywie najbliższych kilku lat, zwiększy się o ponad 40 proc. Chcemy partycypować w tym wzroście. Dotychczas zaopatrywaliśmy kluby fitness, ośrodki medyczne, hotele i jednostki wojskowe w sprzęt i akcesoria sportowe, obecnie jesteśmy na etapie rozszerzania skali naszego biznesu – mówi Arkadiusz Paszun, prezes IMG. Jak wynika z raportu ‚The European Health & Fitness Market 2016’, członkostwo w klubach fitness w kraju posiada aktualnie 7,4 proc. osób, czyli 2,84 mln Polaków. Wskazuje to na duży potencjał wzrostu – w krajach z największą liczbą aktywnie ćwiczących osób, m.in. Holandii czy Szwecji, z usług świadczonych przez kluby, korzysta ponad 16 proc. społeczeństwa.

 

Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku jest rozszerzenie modelu biznesowego IMG, opartego dotychczas głównie na relacji B2B. Obecnie spółka współpracuje z właścicielami największych sieci klubów fitness w Polsce, nie tylko wyposażając obiekty w profesjonalny sprzęt sportowy lecz także prowadząc kompleksowe doradztwo i serwis. Jest też producentem akcesoriów i drobnego sprzętu do ćwiczeń sygnowanych marką własną Gipara, których sprzedaż planuje również na rynkach zagranicznych. – Żeby zrealizować te plany potrzebujemy dodatkowych źródeł finansowania. Nie wykluczamy żadnych form pozyskania kapitału – kredytu, obligacji, emisji akcji – ostateczną decyzję w tej sprawie podejmiemy do końca roku – zapowiada prezes IMG. Spółka aktualnie kończy przygotowania nowej linii biznesowej, jaką jest odzież sportowa Gipara, której sprzedaż wkrótce rozpocznie. Wchodzi również na nowy dla niej rynek rehabilitacji, poszerzając swoją ofertę
o profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny marki SportsArt.

Jak wynika ze wcześniej przytoczonego raportu, wartość europejskiego rynku fitness w 2016 roku wyniosła 26,3 mld EUR. Przychody polskich klubów fitness osiągnęły w ubiegłym roku łącznie poziom 842 mln EUR, czyli ok. 3,68 mld PLN

O spółce:

IMG S.A. to lider rynku wśród dostawców kompleksowego wyposażenia dla największych sieci klubów fitness w Polsce. Producent akcesoriów, urządzeń fitnessowych oraz odzieży sportowej marki Gipara Fitness. Współpracuje m. in. z Calypso Fitness, Fitness Academy, Platinium Fitness, Smart Gym, Fabryka Formy, Saturn Fitness, Total fitness, Zdrofit, Jatomi, Fit Forma. Wyłączny dystrybutor renomowanej marki SportsArt w kraju. Firma istnieje od ponad 22 lat.

Kontakt:

Tomasz Muchalski, t.muchalski@strictminds.com, tel. +48 504 212 463

Patrycja Syska-Janas, p.syska-janas@strictminds.com, tel. +48 519 173 747