Prev post Next post
Press Room / 18 grudnia, 2017

Bloober Team z czterema premierami gier do końca 2019 roku

Bloober Team, jeden z najważniejszych producentów gier z gatunku horror psychologiczny, przedstawił właśnie założenia do strategii biznesowej spółki na lata 2018-2020. Cztery tytuły do końca 2019 roku, produkcja wyłącznie z segmentu horror psychologiczny, oddział w Stanach Zjednoczonych dedykowany działaniom sprzedażowo-promocyjnym oraz złożenie w najbliższych tygodniach dokumentu informacyjnego do Komisji Nadzoru Finansowego w związku z przejściem na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych – to tylko część planów spółki na najbliższe trzy lata.

 

W przyszłym roku gamedeveloper obchodzi 10-lecie istnienia. Jubileusz zbiegnie się z przewidzianym na 2018 rok uruchomieniem oddziału w Stanach Zjednoczonych. Bloober Team NA z siedzibą w Kalifornii zajmie się działaniami sprzedażowo-promocyjnymi gier z portfela Grupy Bloober Team na rynku amerykańskim i światowym. Oprócz zaplanowanej ekspansji zagranicznej, spółka zamierza sfinalizować działania związane z rozwojem na rynku krajowym i przenieść notowania na główny parkiet GPW jeszcze w 2018 roku. – Dokument informacyjny jest już prawie gotowy. Chcemy złożyć go do Komisji Nadzoru Finansowego w nadchodzących tygodniach – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team. Na początku przyszłego roku, Bloober Team przedstawi założenia nowego planu motywacyjnego, tym samym rezygnując ze skupu akcji własnych w ramach przyjętego w lipcu przez WZA programu motywacyjnego.

– Rozważamy również przejęcie ciekawego podmiotu z polskiego rynku gier – dodaje Babieno. Wzmocnienie Grupy Kapitałowej to jednak przede wszystkim działalność wydawnicza wokół produkowanych przez spółkę tytułów. Na najbliższe 24 miesiące Bloober Team zaplanował cztery premiery gier. “Layers of Fear: Legacy” zadebiutuje na Nintendo Switch już w pierwszym kwartale 2018 r. – Jeszcze w tym tygodniu ruszamy z kampanią promocyjną dla tego tytułu. O wejściu na rynek trzech pozostałych produkcji, będziemy informowali wraz z ustaleniem dat ich premier. W nadchodzących latach będziemy zdecydowanie większą wagę przykładać do właściwego ustawienia premier naszych tytułów – tłumaczy Piotr Babieno. Zgodnie z założeniami przyjętej strategii, Bloober Team zamierza tworzyć wyłącznie gry z gatunku horror psychologiczny, wydając docelowo dwie gry rocznie w przedziale cenowym między 19,99 a 39,99 USD/EURO.

Krakowska spółka równolegle planuje rozwój własnych brandów na różnych polach eksploatacji. – Aby zbudować marki potrzebujemy dołożyć inne media – nie chcemy ograniczać posiadanych IP wyłącznie do branży gier. Będziemy rozwijać współpracę z naszymi partnerami biznesowymi, a o jej efektach poinformujemy niebawem. Jednocześnie zamierzamy kontynuować prace badawczo-rozwojowe, dzięki czemu chcemy “przeskoczyć” naszą konkurencję – podsumowuje prezes.

 

 

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera.

 

Kontakt:

 

Piotr Babieno; +48 12 3538555; piotrb@blooberteam.com

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl