Prev post Next post
Press Room / 12 grudnia, 2017

7LEVELS w drodze na NewConnect

7LEVELS, akredytowany developer gier na konsole Nintendo, jest w przededniu rozpoczęcia procedury uzyskania statusu spółki notowanej na rynku NewConnect. Zarząd poinformował właśnie, że złożył wniosek do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych o zarejestrowanie praw do akcji. Celem krakowskiej spółki jest debiut na rynku NewConnect na początku 2018 roku.

Pod koniec października spółka dokonała przydziału 25 000 akcji nowej emisji serii C. Papiery oferowane przez 7LEVELS spotkały się z dużym zainteresowaniem rynku, dzięki czemu gamedeveloper uplasował w pierwszej publicznej emisji całą oferowaną pulę akcji. Inwestorzy wycenili krakowskie studio na 31,5 mln zł, a 7LEVELS pozyskało 1,5 mln zł na rozpoczęcie prac nad kolejnym projektem oraz wsparcie marketingowe dla gry akcji „Castle of Heart”.

– Obecnie trwają finalne testy wewnętrzne gry, która do końca roku zostanie przesłana do weryfikacji przez Nintendo. Jednocześnie prowadzimy intensywne poszukiwania potencjalnych wydawców przede wszystkim na rynki azjatyckie. Chcemy, aby „Castle of Heart” trafiło do sprzedaży w pierwszym kwartale 2018 roku – tłumaczy Krzysztof Król, wiceprezes 7LEVELS.

W pierwszych dwunastu miesiącach po premierze, krakowskie studio liczy na około 100 000 sprzedanych egzemplarzy w cenie 15-20 EUR/USD. Dotychczas tytuł pokazany został m.in. na targach Gamescom, Pax West, Tokyo Game Show, Poznań Game Arena oraz europejskiej edycji Game Connection, gdzie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

„Castle of Heart” jest ekskluzywną produkcją na Nintendo Switch – najnowszą konsolę japońskiego potentata, która łączy funkcjonalność konsoli przenośnej i urządzenia stacjonarnego. Switch jest obecnie jedną z najlepiej sprzedających się konsol na rynku (jej debiut miał miejsce w marcu 2017 r.). Do końca października urządzenie kupiło blisko 8 mln graczy, a Nintendo zakłada, że w najbliższym roku obrotowym wyprodukuje od 25 do 30 mln sztuk nowej konsoli (kwiecień 2018 – marzec 2019). Do końca marca 2018 roku na rynku będzie około 14 milionów egzemplarzy Nintendo Switch.

 

 

Kontakt dla mediów: Barbara Brozda | + 48 530 035 335

 

7LEVELS to akredytowany deweloper gier wideo na konsole Nintendo specjalizujący się w produkcji gier platformowych.
Krakowskie studio od 2014 roku opracowuje, testuje i dystrybuuje tytuły na różne platformy (praca na zlecenie dla innych producentów gier), obecnie szczególnie koncentrując się na w pełni autorskiej produkcji skierowanej do fanów platform Nintendo.
Najnowszym tytułem 7LEVELS jest platformowa gra akcji „Castle of Heart”. Tytuł prawdopodobnie zadebiutuje w pierwszym kwartale 2018 roku jako ekskluzywna gra na hybrydową konsolę Nintendo Switch.