Prev post Next post
Press Room / 21 listopada, 2017

Bloober Team przedstawi plany na 10 rok życia spółki już 18 grudnia

Bloober Team, jeden z najważniejszych światowych producentów gier z gatunku horror psychologiczny, poinformował o podpisaniu 2 umów z DJ2, które są pierwszym efektem odbytej misji gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Spółka przygotowuje się do wizyt obecnych i potencjalnych partnerów handlowych, zatrudnia kolejnych weteranów branży gier, a już 18 grudnia na specjalnej konferencji prasowej podsumuje bieżący rok i przedstawi plany na nadchodzący – jubileuszowy – rok działania Bloober Team.

 

Końcówka roku w wykonaniu Bloober Team zapowiada się niezwykle pracowicie. Po czterotygodniowej misji gospodarczej, w trakcie której spółka odbyła 78 spotkań z potencjalnymi partnerami handlowymi – w tym min. z format-holderami, największymi wydawcami, inwestorami finansowymi, obecnie przygotowuje się do spotkań studyjnych z potencjalnymi partnerami handlowymi, które będą miały miejsce w grudniu. Już teraz natomiast spółka poinformowała o podpisaniu 2 umów z firmą DJ2, która będzie odpowiedzialna za rozszerzenie pól eksploatacji dla dwóch największych IP firmy – “Layers of Fear” i “>observer_” – min. takich jak komiks, czy gra karciana.

– DJ 2 jest podekscytowane współpracą z najlepszym obecnie developerem horrorów – Bloober Team. Chcemy pomóc firmie w rozwinięciu aktualnego portfolio firmy na inne media – mówi Stephan Bugaj zarządzający cross-mediową firmą z Santa Monica. – Naszym celem jest budowanie brandu Bloober Team jako lidera horroru psychologicznego. Podjęte działania mają nam pomóc ugruntować tą opinię, która i tak jest już niezwykle pozytywna wśród zdecydowanej większości partnerów z którymi rozmawialiśmy. Podpisane umowy to dopiero początek pokłosia naszej wizyty za oceanem – dodaje Piotr Babieno, prezes zarządu Bloober Team.

W okresie ostatniego czasu spółka zatrudniła dodatkowych pracowników – weteranów branży gier z wieloletnim doświadczeniem — min. z CD Projekt Red. Jest to związane z planami spółki na jubileuszowy – 10 rok działania spółki. Więcej na ten temat spółka ujawni 18 grudnia na specjalnej konferencji prasowej w Warszawie.

– Bloober Team skupia się na zbudowaniu wartości spółki, która pozwoli na zwiększenie skali działań całej grupy. Zawirowania kursu akcji nie są w żadnym stopniu związane z sytuacją firmy – wyrastającej na lidera swego segmentu. Mamy nadzieję, że Akcjonariusze szybko docenią nasze działania. O części z nich będzie można dowiedzieć się już wkrótce – 18 grudnia – konkluduje Babieno.

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 80 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera.

Kontakt:

Tomasz Muchalski; + 48 504 212 463; t.muchalski@everestconsulting.pl