Prev post Next post
Press Room / 22 czerwca, 2017

Arkadiusz Jakubik w >observer_

Bloober Team wraz z wydawnictwem Techland poinformowali właśnie, że Arkadiusz Jakubik wcielił się w jedną z głównych postaci w najnowszej grze krakowskiego studia. Bloober Team podtrzymał zapowiedź wydania gry już latem tego roku. Tytuł zadebiutuje na trzech głównych platformach (komputery PC, PS4, XboxOne), a w Polsce dostępna będzie limito-wana edycja pudełkowa, za wydanie której odpowiada Techland.

– Zainteresowanie grą na E3 było bardzo duże. Już wcześniej mieliśmy bardzo dobry feedback dotyczący >observera_ od branżowych mediów i influencerów, ale dotychczas gry nie obejrzało tak wielu graczy jednocześnie – tłumaczy Piotr Babieno, prezes Bloober Team. – Tym bardziej cieszy nas, że właśnie teraz ujawniliśmy nasza współpracę z Arkiem Jakubikiem, jednym z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów – dodał Babieno. Prezes Bloober Team podkreślił, że szczególnie w horrorach psychologicznych – gatunku, w którym krakowska spółka się specjalizuje – bardzo ważne jest odpowiednie zbudowanie postaci. Aktor doskonale oddał niepokojący charakter bohatera, jak i jego pewne ograniczenia, wynikające ze stylistyki retro science-fiction, w której osadzony jest >observer_. – Wkroczyłem do świata, który do tej pory był dla mnie światem niedostępnym. Tu jest wszystko zupełnie inne od tego, co do tej pory widziałem – podsumował Arkadiusz Jakubik. >observer_ to cyberpunkowy horror rozgrywający się w 2084 roku. Gracz wciela się w jednego z neuronowych detektywów zwanych Observerami. To elitarna, finansowana przez korporacje jednostka, której członkowie zdolni są do hackowania i przejmowania umysłów przestępców. Jakubik wykreował Janusa – dozorcę futurystycznej kamienicy, w której toczy się scenariusz rozgrywki.

O spółce:

Bloober Team SA to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. W krakowskim studio Bloober Team zatrudnia i współpracuje z grupą ponad 70 najlepszych specjalistów w branży w Polsce. W 2016 Grupę Bloober Team powiększyła spółka Feardemic, zajmująca się wydawaniem tytułów spoza stajni produkcyjnej krakowskiego gamedevelopera.